Руховий режим – це чудовий спосіб виховання в дітей організованності. У спільних іграх, розвагах виникають суспільні відносини. А організація різних заходів та щоденне їх проведення – робить життя дітей цікавим, насиченим.

 

Необхідною умовою гармонійного розвитку особистості дошкільника є достатня рухова активність.

 

Величезна роль у розвитку та вихованні дитини належить грі - найважливішому виду дитячої діяльності. Вона є ефективним засобом формування особистості дошкільника, його морально-вольових якостей, у грі реалізується потреба на світ.

Ігрова діяльність завжди пов'язана з виникненням і розвитком між гравцями певних відносин; гра сприяє активному спілкуванню дітей, встановленню контактів.

Гра - є потреба зростаючого дитячого організму. У грі розвиваються фізичні сили дитини - твердіше робиться рука, гнучкіше тіло; розвиваються винахідливість, ініціатива. Рухливі ігри сприяють вихованню кмітливості, спостережливості, уваги, уяви, розвитку позитивних почуттів.

 

Рухлива гра має велике значення, перш за все як засіб фізичного виховання.

У рухливі ігри включаються основні рухи: ходьба, біг, метання, лазіння, рівновагу, а також деякі спеціальні руху для зміцнення і розвитку окремих груп м'язів. Рухи, що входять в гру, якщо вони даються вихователем в правильній дозуванні, розвивають і зміцнюють організм, поліпшують обмін речовин, функціональну діяльність всіх органів і систем (сприяють більш активному диханню, посиленню кровообігу).

В іграх закріплюються навички рухів, які стають більш точними, координованими; діти привчаються виконувати рухи в різних умовах, що змінюються, орієнтуватися в обстановці.

Веселий настрій є істотним елементом гри і робить позитивний вплив на стан нервової системи дитини; радісний настрій супроводжується фізіологічними змінами в організмі: підвищується діяльність серця і дихального апарату. Сила і щирість переживань дітей під час гри роблять її ефективним засобом виховання, тому вихователь повинен проводити гру жваво, цікаво, емоційно.

У результаті систематичного проведення ігор і правильного керівництва ними можна виховати у дітей найважливіші вольові якості: витримку, дисциплінованість, вміння регулювати свої дії, свою поведінку.

 

papanoel 2018NG

Сторінка розваг та спорту