Фізвиховання (консультація для батьків)

Інструктор з фізичного виховання

МАЗЕПА Олена Миколаївна

 

Консультація для батьків

СПІЛЬНІ ЗАНЯТТЯ СПОРТОМ ДІТЕЙ І БАТЬКІВ

 

Батьки вважають турботу про зміцнення здоров'я дітей справою важливою, але лише деякі по-справжньому використовують для цього можливості фізичної культури. І самі батьки в більшості своїй самокритично оцінюють свою участь у фізичному вихованні дітей, посилаючись при цьому на ряд причин, які заважають їм проявити себе більш гідно.

Дійсно, частина батьків не має достатньої фізкультурної підготовки. Спостереження показують, що батьки зазвичай активні і винахідливі у створенні гарних побутових умов, в турботі про те, щоб діти були красиво одягнені, смачно і ситно нагодовані. Все це добре. Погано те, що часто на цьому і заспокоюються, вважаючи, що гарне здоров'я дитини вже буде забезпечено автоматично. А на ділі виходить, що надмірний комфорт і рясне харчування при недостатньо активному руховому режимі часто породжують побутову лінь, послаблюють їх здоров'я, зменшують їх працездатність.

У фізичному вихованні головним є формування фізкультурно-гігієнічних навичок. Навички чіткого режиму навчання і сну, раціонального проведення вільного часу, ранкова гімнастика, водні процедури - все це перетворюється з часом в самі собою зрозумілі принципи організації кожного дня. Дуже корисною була б перевірка і допомога при виконанні домашніх завдань з фізкультури

Важливий вибір мети: дорослі повинні знати, що їм робити конкретно в даний час року, в застосування до можливостей дитини, тоді і фізичне виховання йде успішніше.

Істотно і така обставина: спільні заняття, загальні спортивні інтереси дають батькам можливість краще пізнати дитину, створюють і зміцнюють в сім'ї обстановку взаємної уваги та ділового співтовариства, таку необхідну для вирішення будь-яких виховних завдань.

Спільні заняття приносять такі позитивні результати:

  • пробуджують у батьків інтерес до рівня «рухової зрілості» дітей і сприяють розвитку у дітей рухових навичок відповідно до їх віком і здібностями;
  • поглиблюють взаємозв'язок батьків і дітей;
  • надають можливість позайматися фізкультурою за короткий відрізок часу не тільки дитині, а й дорослому: батько показує дитині ті чи інші вправи і виконує більшість з них разом з ним;
  • дозволяють з користю проводити то вільний час, який мати чи батько присвячують дитині, служать взаємозбагаченню, сприяють всебічному розвитку дитини.

Спільні заняття дитини разом з батьками спортом - один з основних аспектів виховання.  

 

FIZVOSP1

  

Сторінка розваг та спорту

Розваги та спорт - педагогічний колектив

pedagogmyz 02ПРОХОРОВА Тетяна  Викторівна - музичний керівник. Спеціаліст вищої категорії. Стаж роботи - 29 років. Вихователь-методист.
pedagogmyz 01НІКІТІНА Лариса Володимирівна музичний керівник. Спеціаліст вищої категорії. Стаж роботи - 27 років. Вихователь-методист.
fizichnapidgotovka vikladachМАЗЕПА Олена Миколаївна інструктор з фізичного виховання.