Сторінка вчителя - дефектолога

 

Учитель - наче диригент,

Його оркестр — маленькі діти.

Заняття — чарівний момент,

Де можна щиро порадіти.

Бо діти, ніби мудреці

Працюють і відповідають.

І радісні хвилини ці,

Нам завжди душу зігрівають.

 

 

 

ГРАФІК РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ-ДЕФЕКТОЛОГА:

 

Індивідуальні заняття в процесі виконання режимних моментів -

з 08.00 до 09.00;

 

Підгрупові заняття навчального характеру (дитина і навколишній світ, рідна природа, цікава математика, елементи навчання грамоти, формування звукової культури мовлення, рідна мова)  -

з 09.00 до 10.00;

 

Індивідуальні заняття з метою виправлення та попередження відхилень -

з 10.00 до 12.00,

з 15.00 до 17.00;

 

 

 

Освітньо-виховний процес у корекційній групі компенсуючого типу для дітей із ЗПР здійснюється на основі програми розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко».

Під час корекційно – розвивальної роботи використовуються розвиваючі ігри за методиками Нікітіних, М. Монтесорі, З. Дьєнеша, елементи пісочної терапії, арттерапії, мнемотехніки, ароматерапії, логоритміки.

Бажання змінити, зробити свою роботу більш ефективною, надихнуло мене працювати над темою: «Інформаційно – комунікативні технології в корекційно – розвивальній роботі з дітьми дошкільного віку, що мають затримку психічного розвитку», визначити та реалізувати такі завдання:

 

 • Вивчення програм зарубіжних і вітчизняних педагогів, опрацювання спеціальної літератури, методичних рекомендацій, статей, опублікованих на Інтернет сайтах.
 • Систематизація розвивальних ігор, поповнення ігрового матеріалу з Інтернет сайтів, доповнення добірки комп’ютерних ігор авторськими розробками відповідно до лексичних тем, рекомендованих програмою розвитку дитини дошкільного віку «Віконечко».
 • Створення комп'ютерно – ігрового середовища.
 • Використання ІКТ у діагностуванні дітей.
 • Розробка перспективного планування використання комп’ютерних презентацій, ігор в корекційно – відновлювальній роботі з дітьми ЗПР за лексичними темами.
 • Розробка мультимедійного супроводу практичних занять – презентації.
 • Організація освітнього процесу з провадженням ІКТ.

 

 

ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯ-ДЕФЕКТОЛОГА

батькам щодо взаємин з дитиною із особливими потребами

 

Дитина із особливими потребами потребує постійної батьківської підтримки.

Підпорядкувати таку дитину загальноприйнятим правилам поведінки в суспільстві неможливо, тому треба навчитися взаємодіяти і спілкуватися з нею.

 

 • Пам'ятайте, що дитина не винна в тому, що вона особлива. Особливості такої поведінки в кожному конкретному випадку зумовлені певними причинами: проблемами під час вагітності матері, ускладненням під час пологів, психосоціальними причинами (стиль виховання в сім’ї).
 • Усвідомте, що виховання та навчання дитини з особливими потебами- це довготривалий, складний процес, що потребує Вашого уміння, терпіння, знання.
 • Навчіться давати інструкції: вони повинні бути короткими, не більше 3-4 слів. В іншому разі дитина просто «виключиться» і не почує Вас.
 • У взаєминах з дитиною не допускайте «вседозволеності», інакше дитина буде маніпулювати Вами.
 • Чітко визначіть і обговоріть з дитиною, що можна, а що не можна робити вдома, в дошкільному закладі.
 • Для підняття самооцінки, віри дитини в свої можливості - хваліть її за успіхи і досягнення, навіть самі незначні.
 • У повсякденному спілкуванні з дитиною із особливими потребами уникайте різких заперечень, тому що такі діти є імпульсивними і відразу ж відреагують на заборону непослухом або вербальною агресією. В цьому випадку треба говорити з дитиною спокійно і стримано, бажано дати можливість вибору для малюка.
 • Разом з дитиною визначте систему заохочень і покарань за хорошу і погану поведінку. Визначіть систему правил поведінки дитини в групі дошкільного закладу, вдома. Просіть дитину вголос промовляти ці правила.
 • Старанно, своєчасно виконуйте побажання і завдання педагогів. Не нехтуйте порадами педагогів щодо необхідності консультування та лікування у лікарів-фахівців.
 • Намагайтеся щоденно закріплювати завдання, по можливості, в ігровій формі. Допомагайте дитині, але не виконуйте завдання за неї.
 • Якщо дитина втомилася - дайте їй невеликий відпочинок, або займіть її іншою діяльністю.
 • Не вимагайте від дитини більше, ніж вона може.

 

 

Сторінка розваг та спорту

Дефектолог - педагогічний колектив

defektolog personaШЕЛОМЕНЦЕВА Ірина Григорівнавчитель–дефектолог І категорії. Стаж роботи 8 років. Педагогічне кредо: «Дитина – це сонячний промінчик у кожному домі, радість у серці батьків, тепло і лагідність для всіх близьких. Дошкільне дитинство – дуже короткий і відповідальний відрізок у житті дитини. І дуже важливо хто в цей період буде поряд з дитиною…».
defektolog persona2ДИДАЛІНА Валентина Степанівна вчитель–дефектолог вищої категорії корекційної групи компенсуючого типу для дітей із затримкою психічного розвитку. Стаж роботи 12 років. Педагогічне кредо: «Якими діти народжуються це не від кого не залежить, але щоб вони шляхом правильного виховання зробилися хорошими – це в нашій владі.» (Плутарх)
defektolog persona2МУРЗА Ганна Миколаївна вчитель–дефектолог. Стаж роботи 10 років. Педагогічне кредо: "Єдиний шлях, який веде до знання - це діяльність" (Бернерд Шоу).

zpr pamyatka 01

zpr pamyatka 02